şiddetli ruh hali değişikliklerinin sebepleri

Şiddetli ruh hali hepimizi etkiliyor. Etkiler, kişinin yaşam kalıbı için sert ve yıkıcıdır. Bunlar genellikle Bipolar Bozukluk (Manik Depresyon) ile ilişkilidir ve terapiyi genellikle durumu kontrol altına almak için gereklidir. Varlıklarına katkıda bulunan, bunlardan bazılarını tartışacağımız çeşitli faktörler var.

Ergenlik, menstruasyon ve menopoz dönemlerinde hormonlar değişir ve çeşitli reaksiyonlar tetiklenir. Sinirlilik ve kızgınlık iki. Örnek: Açıkça hiçbir sebep göstermezseniz, normalde işten çıkardığınız konulara karşı öfkeli ve rahatsızsınız demektir. Şimdi her şey büyük önem taşıyor. Hormonal dengesizlik, şiddetli ruh hali dalgalanmalarının bir numaralı nedeni olarak gösterilir.

Stres birçok kaynaktan gelir: para, iş, ev ve toplum — birkaç isim. Stres şiddetli ruh hali dalgalanmalarının ortak bir nedeni. Örnek: İşyerinde bir iş arkadaşınızla ciddi sorunlar yaşıyorsunuz ve patronunuz şikayetinizi dinlemiyor. Bu yüzden eve git ve eşinle tartışın. Bundan sonra zihniniz nasıl dinlenebilir? Bunu bilmeden önce, çok stresli davranıyorsun.

Zarar verici bir kayıp yaşarsanız, yalnız hissedersiniz. Yarayı sadece zaman ya da ailenin ve arkadaşlarınızın desteğiyle iyileştirebilirsiniz. Bu kayıpların olumsuz etkileri, şiddetli ruhsal değişimlere neden olan zihninizi geride bırakabilir. Zarar, değerli bir iş veya ev kaybetme veya bir aile bireyinin kaybı şeklinde olabilir. Bu süre zarfında, zararınızın etkileri dalgalanır. Bir dakika bunu bitirdin — bir sonraki, tekrar sefalet içinde batırdın. Bu ruhsal değişimlerin kontrol altına alınması yokuş yukarı bir savaştır.

“Ben sadece bu röportaja başladım mı, yoksa hiç şüphelenmedim mi?” Bu, ruh hâlini düşüren şeylerin bir örneğidir. İyi yaptığından emin ol, ama yine emin değilsin. Sonra endişe ve şüphe uyandıran aşırı analiz başlar, bu nedenle şiddetli ruh hali dalgalanmaları. Belirli bir konuyla ilgili tekrar tekrar vurgulamak olumlu ve olumsuz, araya girmek zorunda kalmaz.

Hepimiz bir şeyden korkuyoruz. Bununla birlikte, bazıları paranoyak noktaya korkuyor. Birinin onları her zaman yakalaması gerektiğini düşünerek. Her şeye korkmak, benlik saygısını bozar ve depresyonu tetikleyerek şiddetli ruhsal değişimlere neden olur. Korku kıskançlık, mülkiyet ve bilinmezlik belirsizliği gibi gerçekleşebilir.

Olumsuz düşüncelerinizi serbest bırakmak için olumlu bir çıkış bulun. Okuma ve müzik zihin ve kalpte özellikle rahatlatıcıdır. Ruh halinizin değişme zamanı, onları besleyen şeyleri not alın, bir plan hazırlayın ve devam ettirin. Bununla birlikte, ruh halinizi kontrol edemiyorsanız ve semptomlar devam ederse veya daha fazla olduğunda, derhal tıbbi tedavi isteyin.