biyoteknoloji alanında kariyer için maaş aralığı

Biyoteknoloji, yaşam bilimleri ve teknolojisini çeşitli uygulamalar için birleştirir. Biyoteknoloji Endüstrisi Örgütü’ne göre, “Biyoteknoloji, biyolojiye dayanan bir teknolojidir; biyoteknoloji, hayatımızı ve gezegenimizin sağlığını iyileştiren teknolojileri ve ürünleri geliştiren hücresel ve biyomoleküler süreçleri harekete geçiriyor”. Kariyer için maaş aralığı biyoteknolojide bir bireyin seçtiği eğitim yoluna bağlıdır.

Araştırma teknisyenleri, ayrıca araştırma veya laboratuvar asistanları olarak anılırlar; biyoteknoloji bilim insanlarına laboratuar ortamında test ve araştırma yapmalarında yardımcı olurlar. Bu profesyoneller aynı zamanda rapor oluşturma ve koruma, laboratuar malzemeleri sipariş etme ve ekipmanın bakımı gibi idari sorumlulukları yerine getirmektedir. Çoğu işveren, biyoteknolojide en az bir önlisans derecesi gerektirir. PayScale, Nisan 2011’de bu işgal için yılda 28.660 dolardan 39.756 dolara kadar olan maaşları tahmin etti.

Biyoteknoloji araştırma görevlisi biyoteknoloji araştırmalarını ve denemelerini izlemek ve hükümet düzenlemelerine uyulmasını sağlamak için sitelere gidiyor. Bu meslek, hayat bilimleri, biyoloji veya biyoteknoloji ile ilgili bir disiplin alanında lisans derecesini gerektirir. PayScale, Nisan 2011’de biyoteknoloji araştırma ortakları için yılda 39.293 $ ila 61.157 $ arasında değişen ortalama maaşları bildirdi.

Biyoteknoloji araştırmaları bilim insanları, biyoteknoloji ile ilgili bilimsel çalışmalar ve araştırma yaparlar. Bu profesyoneller kimya, biyoloji, genetik veya ilgili disiplin gibi alanlarda uzmanlaşabilirler. Biyoteknoloji bilim adamları için asgari eğitim gereksinimi bir lisans derecesine sahip olmakla birlikte, işverenler yüksek lisans veya doktora derecesini tercih etmektedir. PayScale, Nisan 2011’de bu işgal için yılda 54.879 $ ile 92.912 $ arasında değişen ortalama maaşları tahmin etti.

Bazı biyoteknoloji kariyeri, imalat süreçlerini iyileştirmek, tıbbi cihazlar, protez ve yapay organlar geliştirmek için biyoteknoloji kullanmak için mühendislik ve bilim ilkelerini uygular. Bu profesyonellere biyomedikal mühendisleri denir. Bu meslek genellikle biyomedikal mühendisliğinde yüksek lisans derecesi gerektirir. Mayıs 2009’da, İşgücü İstatistikleri Bürosu, biyomedikal mühendisleri için yıllık ortalama 78.860 dolarlık maaş alacağını tahmin ediyordu. 25. yüzdelik yılda 60.980 dolar, 75. yüzdelik ise 100.890 dolar kazandı.