bir psikiyatr olmanın dezavantajları

Bir psikiyatr, duygusal sorunlar, kimyasal dengesizlikler ve kişilik bozuklukları gibi çeşitli konularda insanlara yardım etme konusunda uzmanlaşmış bir doktor. Psikiyatride kariyer seçen bir kişi, maddi olarak ödüllendirilebileceğini ve kişisel olarak memnun kaldıklarını görebilir. Ancak, bu kariyer için de olası bazı dezavantajları vardır. Çeşitli zihinsel hastalıklarla uğraşan, tam zamanlı olarak insanlarla uğraşmak, psikiyatriste duygusal ve bedensel bir ücret getirebilir.

Psikiyatristlerin karşı karşıya kaldıkları hastalıkların doğası ile baş etmek zor olabilir. Bazı durumlarda tedaviler vardır ancak gerçek bir tedavi yoktur. Örneğin, uyuşturucu ya da alkol bağımlılığı gibi kronik bir rahatsızlığa sahip bir kişi, çok az ya da kalıcı bir çözümle ömür boyu süren bir savaşla karşı karşıya kalabilir. Caydırıcı olabilecek bir başka durum, ilaçlarla tedavi edildiğinde kişilik bozukluğuna sahip bir kişidir, ancak tıp bunları sadece bir yara bandı şeklinde bir yara yapar gibi sergiler, ancak onları gerçekten iyileştirmez. Bi-polar bozukluğu olan bir kişinin de uzun vadeli olarak tedavisi çok zor olabilir.

Bir psikiyatristin iş tanımlaması çok geniş olup, insanlara geniş bir dizi sorunla yardımcı olmalarını gerektirmektedir. Çoğu böylesi problemin tanımlanması ve tedavisi zordur, çünkü bazen net bir kesim için kullanılacak standart test yöntemleri yoktur. Psikiyatri alanında bazı testler mevcuttur. Bununla birlikte, birçok davranış ve koşullarla, daha dışa dönük fiziksel nitelikteki diğer tıbbi problemlerle karşılaştırıldığında nispeten az tanı testi bulunmaktadır.

Psikiyatristler sıklıkla bir izolasyon duygusu çekerler. Federal yasalar, psikiyatrlar dahil olmak üzere doktorların, doktor-hasta ilişkisinin sınırları içerisinde tartışılan belirli herhangi bir şeyi açığa vurmalarını veya tartışmalarını yasaklar. Bu, psikiyatriste duygusal bir yük haline gelebilir. Bu durum sinir bozucu olabilir, çünkü doktor geceleri eve gidemez ve diğer aile üyeleri veya arkadaşlarıyla üzerinde çalıştığı vakaların ayrıntıları hakkında konuşamaz. Psikiyatristler, hastalarından yazılı izin almadan, meslektaşlarıyla vakalarının özelliklerini tartışmayabilirler.

Bir psikiyatr doktor olmasına ve genellikle diğer doktorlardan daha fazla vakit geçirmesine rağmen, genelde diğer tıp doktorlarından daha az kazanır. Buna ek olarak, sigorta şirketleri bir kişinin izin verdiği psikiyatrik bakım miktarına sınır koymaktadır. Ne yazık ki, bu sınırlar genellikle hastaların gerçekten ihtiyaç duyduğu tüm psikiyatrik tedaviyi almalarını engeller.