Tencere yetiştirmek için en iyi sebzeler

Evde sebze yetiştiriciliği bahçıvan için yenilebilir sonuçlar veren güzel bitkiler sağlar. Büyük sebze bahçeleri çoğunlukla alan ve kalite topraklarının hazır kaynağı olduğu alanlarda bulunurken, birkaç sebze saksılarda veya ekicilerde gelişir. Bu çok yönlülük, bahçıvanlar, bir şehir evinde bile evde yetiştirilen sebzelerin tadını çıkarmanızı sağlar.

Ispanak pişmiş ve ham halde tüketilir ve demir ve birkaç B vitamini sağlar. Ispanak, büyük çiftliklerde çok sayıda yetişme alanına sahip olmasına rağmen, küçük bir kapta bile çok iyi sonuç verir. Bu hızlı yetiştirici hasat edilirken, yaprakları hala daha genç olursa ihale edebilir veya daha olgunlaşırlar.

Bu sert ot, soğuk hava ve yüksek rakım da dahil olmak üzere birtakım vergilendirme çevresel koşullarda yetişir. Basil, başlamak için küçüktür ve yeterince güneşi olması koşuluyla, küçük bir tencerede iyi çalışır. Sebze kullanımı için fıstığı büyütmek, yaprakların bitkinin enerji depoları üzerindeki aslan payını almasına izin vermek için herhangi bir çiçeği budamak anlamına gelir.

Turplar başka bir küçük bitkidir ve köklü bir bitkiyken, küçükten orta büyüklükteki kaplara kolayca ve çabucak yetişirler. Turp çiğ yenebilir ve genellikle salatada bulunur. Cherry Belle, Scarlet Globe ve White Icicle, bir tencerede büyümek için en iyi çeşitlerdir.

Bazı domatesler saksıda etkili bir şekilde büyümek için çok büyük olsa da, çoğu yetiştiricide hayata kolayca adapte olurlar. Veranda, Tiny Tim, Vişne, Küçük Kızartma ve hatta Bahar Devi gibi çeşitlerde en az 5 galonluk bir ekici gerekir; ancak aynı bitki üzerinde birden fazla numune üreten hızlı güneşin altında büyür.

Bebek havuçları, küçük yetiştiriciler için doğru büyüklüktedir ve aynı 1 galonluk pota sıklıkla iki veya üç tane yerleştirilebilir. Saksıda en iyi çeşitleri Altın Nugget, Küçük Parmak, Bebek Spike ve Thumbelina’dır.

Biber, 5 galon ekicilerde iyi yetişen güzel ve renkli bitkilerdir. Her seferinde iki tane dikilen Jalepeno, Kırmızı Vişne veya Yolo Wonder biber çeşitleri, bol miktarda boşaltan toprağın bulunduğu tam güneş altında hızla büyür.

Tuzlu, çıtır, Özgürlük veya Burun hıyarı hepsi 1 galon kaplar için uygundur. Bir zamanlar hasat edilen bu salatalık turşu haline getirilebilir ve aylarca saklanabilir.