seksi sarkık kotların tarihi

Gevşek ve rahat fit kotlar var ve sonra seksi sarkık kot pantolonlar var. Çanta kirli kot pantolon giyen insanlar sıklıkla iç çamaçır şeridi gösterecek kadar düşük giyerler, bazen onları arka kısmın tam bir manzarasına izin vermek için kalçanın altına beletirler. Çıplak sarkık jean stilinin icadı ve müteakiben popülerlik dalgası belirli bir tartışma konusu olmakla birlikte, sokak kültürünün ve hip hop’ın birçok gencin ve genç yetişkinlerin sikletli sarkık kot pantolonlarını kullandığı açıktır.

Sarkık görünüşün doğuşu, birkaç etkiye atfedilebilir. Önemli bir üslup öncüsü hapishane üniformalarıydı. Mahkumların külotlarını giymeleri, pantolonlarının altına asılması yasaklandı. Nba.com’a göre, çok kısa üniforma giymekten bıkmış olan Michael Jordan ve diğer sporcular, şortlu basketbol şortları giymeye başladı. Patenciler ve sörfçüler de stillerini değiştirmek için poşet kesiciler giyiyordu. Hip hop hayranları ve şehir içi gençler bu stil deneylerini tamamladı ve her zamankinden daha büyük bir veya iki boyutlu kot satın aldı.

1990’lı yılların yer altındaki stillerinden yükselen sikletli sarkık kot pantolon artışı grunge müzikte ön plana çıkıncaya kadar genel bir uyarıyı yapmadı. Bu erken torbalı kot prototipleri daha temel mavi kot pantolonlara yöneldiler. Bacak uzun ve yıkama aracı maviydi. Stillerin çoğunda, sıkıntılı görünümler, cebinde nakış fantezi, renkli yıkamalar ve çağdaş şalgamlı kotlarda görülen diğer tasarımcı ayrıntılar görülmedi. Kilit tasarım öğeleri, bel bandının gerçek belinizden daha büyük birkaç boyutu ölçmesi idi.

Şort sarkık kot cadde stilinin moda endüstrisi tarafından seçilmesinden çok önce değildi. Gap ve Eski Deniz Kuvvetleri sıklıkla kasık bölgesi üzerinden rahat bir uyuma sahip olan sikletli sarkık kot sürümlerini çıkardı. Tommy Hilfiger preppie kalabalığın için sarkmış sarkık kot pantolon yapmaya çalıştı. Kentsel Hazırlık çizgisi beyaz düğmeli gömleklerle birleştirilmiş baggy denim özellikli.

Levgy’nin jean şirketi üzerindeki etkisiyle bol sarkmış jeanlerin popüler etkisinin daha büyük bir önlemi yoktu. Levi’nin şımarık jean trendini takip etmeme kararı aldığında, iki yıl içinde yüzde 15’lik bir satışla kârda belirgin bir düşüş olduğunu gördü. 1990’ların sonlarında, bu ikonik tarzın başarısında bir çukur yaratan, alçak gövde ve çizme kot pantolonların tanıtımı sadece yapıldı.

Bu şişkin sarkık kot satın almak için acele etmeden önce, önceden haber verin. Bugünlerde pek çok okul bölgesi onları ahlaksızlıkla nitelendirerek okullardan yasaklıyor. Bazı kasaba ve şehirler, bol kot pantolon giymekten yasaları tanıtıldığı kadar gitti. Louisiana’nın Delcambre kentinde, bagajlı sarkma kot pantolon giymeyi 500 dolara ya da altı ay hapis cezasına çarptırma kararnameleri mevcut. Diğer şehirler, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nden katı bir muhalefetle uymaya çalışmaktadır. Jay-Z, Kanye West ve Pharrell gibi pek çok hip-hop sanatçısının daha pamuklu, daha takılı stilde görüldüğü, seksi sarkık kot trendleri için çok daha tehlikeli olabilir.