kilo vermek ve enerji kazanmak için en iyi yollar

Kilo kaybetmenin en büyük yararlarından birisi daha yüksek bir enerji seviyesi kazanıyor. Kilo verdiğinizde, vücut temel işlevleri yerine getirmek için bu kadar enerjiyi boşa harcamak zorunda kalmaz. Enerji kazanmak için kilo verirken göz önüne alınması gereken birkaç faktör vardır.

Egzersiz vücuda enerji ve dayanıklılık kazandırır. “Softpedia” web sitesinde yayınlanan bir makaleye göre, düzenli egzersiz, kronik yorgunluk veya tükenişle mücadele etmenin en iyi yollarından biridir. Enerji seviyeleri düşük olduğunda şekerleme ya da dinlenmek cazip gelebilir, ancak egzersiz enerji düzeylerini herhangi bir yerleşik etkinlikten daha fazla arttıracaktır. Egzersiz ayrıca kilo kaybında önemli bir faktördür ve bu da daha fazla enerjiye neden olacaktır.

“Time Magazine” web sitesinde yayınlanan bir araştırmaya göre, araştırmalar, her gece 6.5 ila 7.5 saat uyku çeken kişilerin daha uzun, daha sağlıklı yaşıyor olduğunu gösteriyor. Budan daha az veya daha fazla uyku, enerji düzeyinin düşürülmesine (normal egzersizi engelleyebilir) veya depresyon, obezite ve nihayetinde kalp rahatsızlığı gibi sağlık sorunları ile sonuçlanabilir. Çok fazla uyku almak gece boyunca sağlıklı uyku sorunlarına neden olabilirken, çok az uyku çekilmesi gün boyunca yorgunluğa neden olur.

Kilo vermenize yardımcı olan gıdalar neredeyse her zaman enerji seviyesini yükseltmeye yardımcı olur. Uygunken bu kesinlikle tesadüf değildir. Sağlıklı gıdaları yiyerek enerjinizi korur, çünkü vücuda metabolize olmanız gereken önemli vitaminleri ve besin maddelerini sağlarlar. Kahvaltı verdiğinizden emin olun; vücuda, güne başlamak ve başınızı tutmak için çalışmak, böylece diğer yemeklerde aşırı yeme alışkanlığı yapmamak için gereken desteği sağlayın.