Sülün göğsünü pişirmenin en iyi yolu

Sülün, 2 ila 3 kilo ağırlığında giyinen daha büyük kuşlardan biridir. Et hafif ve ince lezzetlidir ve tavuk çağrısı yapan herhangi bir tarifte kullanılabilir. Ticari olarak yetiştirilen kuşlar genel olarak satın alınır ve pişirilir. Vahşi doğada kuşlar daha yağsız ve daha serttir, bu nedenle aşçılar ve avcılar genellikle göğüsleri hasat etmeyi veya ayrı ayrı pişirmeyi ve kantonun geri kalanı suda veya çorba için kullanmayı tercih eder.

Sülün göğüsleri tamamen veya kavrulmuş olarak kavrulur ve onlara berrak, altın cilt ve sulu iç kazandırır. Göğüsler tavuk göğsünden daha küçüktür ve çabucak pişirmek için biraz fazla dikkat etmeleri gerekir. 425 derece Fahrenhayt olarak, boyutlarına bağlı olarak pişirmeleri 10 ila 15 dakika kadar az sürebilir. Bazı aşçılar, cılızlaşmayı sağlamak ve fırında zamanlarını kısaltmak için onları bir tava içinde cilt tarafında parçalamayı tercih ederler. Kavrulmuş göğüsleri dilimlemek veya onlara hizmet etmeden önce birkaç dakika dinlendirelim.

Izgara, deride cips cilt ve eti ihale ve sulu bırakır başka bir hızlı pişirme yöntemi. Izgara göğüsler genellikle birkaç saat veya gece boyunca marine edilmekte ve lezzetle beslenmektedir. Ek bir lezzet için ızgarada az miktarda sakinleştirilmiş marine serisi fırınlanabilir. Cildi işaretlemek için sıcak bir ızgarada bulunan göğüsleri yiyin, ardından ısıyı orta seviyeye indirin ve altı ila sekiz dakika daha ızgara yapın. Göğsün cansız tarafı alevlerin kuruma etkisinden korumak için yağla veya marine ile fırçalanmalıdır.

Kızartma veya ızgara gibi tavada kızartma, göğsün yüzeylerini kurutur ve kahverengileştirme işlemi sırasında iyi lezzetler yaratır. Diğer yöntemlerin aksine, tavada kızartma da sos yapımında kullanılacak olan pişirme sularını korur. Önce cilt tarafını yürünün, ardından ısıyı düşürün ve her iki tarafında da dört beş dakika pişirin. Göğüsleri alüminyum folyo ile gevşek şekilde örtün, sonra 1/2 fincan açık kırmızı şarap veya kuru şeria dökerek tencereyi parlatın. Şarabı yarı yarıya azaltın, sonra 1 tatlı kaşığı soğuk tereyağı çırparak sosu kesin. Göğüslerin üzerine servis yapın.

Izgara gibi basit hazırlıkların uygun olduğu zamanlar da bazen daha sofistike bir yemek istemektedir. Kızarma, göğsünün kahverengileşmesi, ardından tamamen pişinceye kadar kavrulması ile oluşur. Beyaz şarap ya da açık kırmızı, kuru şeri, kehanetli liman ya da elma şarabı tüm iyi seçeneklerdir. Göğüsler pişince, kalınlaştırmak için pişirme sıvısını azaltın ve bir kremalı girdapla bitirin. Karamelize inci soğan veya yabani mantar gibi diğer lezzetli malzemeler lezzet ve doku için sos içerisine eklenebilir.