golf salıncağındaki alt gövde

Kollarınız kulübü hareket ettirebilir ancak alt bedeniniz golf atışlarınızdaki gücün çoğunu üretir. Alt beden hareketleriniz de kollarınızı doğru bir şekilde hizalamaya yardım eder, böylece topa düz vurursunuz. Golfun alt beden hareketlerini idare ederseniz, eksiksiz bir golf salınımı geliştirmeye doğru uzun bir yol kat edersiniz.

İyi bir golf salınımının anahtarı olan dengenin korunması duruşunuzla başlar. Topa seslenirken ayağınızı kabaca omuz genişliğinde yayın. Tiger Woods, “Golf Nasıl Oynarım” kitabında, tee atışları için ayaklarınızın iç kısımlarını her omzun dışına hizalamanızı öneriyor. Orta veya kısa demir ütülerken ayağınızı bir kaç santim daha yakın bir seviyeye getirin. Dizlerinizi biraz sıkıştırın ve topuktan parmağa kadar ağırlıklarınızı ayakları üzerinde eşit dağıtın.

Gücünüzü en üst düzeye çıkarmak için uygun bir ağırlık kaydırma gereklidir; bu nedenle backswing sırasında ağırlıklarınızın çoğunu ayağınızın iç tarafına aktarırsınız. Kulübü geri çekerken kalçaları da döndürmelisin, sırtınızı hedefe çevirin. Jack Nicklaus’un “Golf Puanınızı Düşürmek İçin 55 Yolum” adlı kitabında, golf efsanesi, sağ elini kullanıyorsanız, ön dizinizin öne doğru hareket etmesi gerektiğini ve arka kolunuzda sağ dizili kalacağını söylüyor. backswing. Golf yazarı Steve Newell, eğer çok esnek iseniz, backswing sırasında ön topuğunuzun düz tutulmasını önerir. Aksi halde, tam kalça ve omuzlarınızı geri salınımınız üzerine çevirmenizde yardımcı olmak için ön topuğunuzu biraz kaldırın.

Aşağı doğru döndürme, temelde geri dönüşünüzün tersidir – ağırlıklarınız sırtınızdan ön ayağınıza geçer, kalçalar ters yönde döner, diziniz bükülür ve ön diziniz düzleşir. Ön dur topuzunu geri salınım üzerine kaldırdıysanız, aşağı doğru döndürmeye başlayınca zemine geri getirin, daha sonra darbe anına yaklaşırken arka topuğunuzu kaldırın. PGA profesyoneli Rick Smith, ağırlık değişimini başlatmak için vücudunuzla birlikte hedeflerinize doğru hafifçe geriye doğru döndürmenizi önerir.

Nicklaus’a göre, kalçaları döndürmek yerine kaydırmak, birçok golfçü tarafından yapılan önemli bir alt beden hatası. Sağ elini kullanan oyuncuların atışları sağa doğru iten sonuçta, kalçalarınızı hedefe doğru yanal olarak kaydırmanız. Nicklaus, kulübünüz inerken, arka kalçenizi topa çevirmeye odaklanmanızı öneriyor. Göğsünüz, ön kalçeniz yerine göbeğinizin hedefiniz doğrultusunda ilerlediğini biliyorsunuzdur.