hemşire olmanın eksileri

İşgücü İstatistikleri Bürosu (BLS) Mesleki Outlook El Kitabına göre kayıtlı hemşire (RN) 2,6 milyon sağlık bakımı işini yapmaktadır. Alanın en az 2018 yılına kadar büyümesi bekleniyor. İş güvenliği ve başkalarına yardım gibi hemşire olma konusunda pek çok pozitif var. Bununla birlikte, hemşirelik mesleği ile ilgili olumsuzluklar da vardır.

Tanım gereği, hemşireler yaralı ve hasta insanlarla çalışır. Bu nedenle, bulaşıcı hastalıkların yanı sıra zararlı ve toksik olan ilaçlar ve diğer maddelerle temas halinde olurlar. Ulusal Sağlık Enstitüleri, herpes virüsleri, hepatit B, insan bağışıklık yetersizliği virüsü (HIV), tüberküloz ve kızamıkçık gibi yüz yüze görülen ortak biyolojik sağlık risklerini not ediyor. Hemşireler, el yıkama ve eldiven ve maske takma gibi hastalarla çalışırken belirli emniyet protokollerine uymak zorundadır. Ayrıca, radyasyon terapisi gibi potansiyel olarak zararlı tedavilerle uğraşırken, radyasyon maruziyet seviyelerini belirtmek için bir rozet giymek gibi dikkat etmeleri gerekir.

Hemşire olarak çalışma, uzun saatler boyunca eğilme, uzama ve yürüme anlamına gelebilir. Özellikle daha önceden var olan bir yaralanmanız ya da şekli bulunmuyorsa, bu, vücudunuzun zarar görmesini sağlayabilir. Hemşireler bazen hastaları kaldırır, bu da sırtüstü yaralanmaya ve gerginliğe neden olabilir; zeminlerde kayma veya açma nedeniyle yaralanmalar meydana gelebilir. Diğer riskler, iğnelerden ve diğer keskin aletlerden kaynaklanan kesikler veya bıçaklar, sıcak su veya steril ekipmanlardan kaynaklanan yanıklar, yanlışlıkla toksik kimyasalların alınması veya teneffüs edilmesi sonucu zehirlenme ve ekipmanın kırılmış veya düzgün şekilde topraklanmamış bir elektrik çarpmasıdır. Düşen alet ve ekipmanlardan yaralanma riski de vardır.

Hemşirelik stresli bir iştir. Hemşireler hasta ve ölmekte olan insanlarla ilgilenmekle kalmaz, aynı zamanda aile üyelerine sıklıkla danışırlar. Hemşireler, bir hastanın hayatına veya ölümüne neden olabilecek ikinci-ikinci kararlar gerektiren durumlara sokulabilir. Diğer işyeri stresleri bütçe ve personel işleri konularını içerir. Bu stres, iş memnuniyetsizliği, uykusuzluk, duygusal ayrışma ve hatta rahatsız edici ya da zor olaylara verilen flashback gibi sorunlara neden olabilir.

Hastalar günün her saatinde hemşirelere zamanında katılmalarını gerektiren 24 saat sağlık hizmetine ihtiyaç duyuyorlar. İkinci veya üçüncü vardiya saatleriyle ilgilenilmeyen insanlar bunu bir dezavantaj olarak görüyorlar. Hemşireler bazen tatiller ve hafta sonları çalışırlar ve bazı vardiya sekiz saatten daha uzun sürer. Buna ek olarak, hemşireler bazen çağrı yapıyorlar, yani bir an önce işe çağrılabiliyorlar.