bir üreticinin iş görevleri

Üretim bölümüne girmek her zaman güzel. Üretimin tüm parlak renkleri ve temiz ve akıllı görüntüler gözardı edilmesi zor. Bir üreticinin iş görevleri, güzel ortamın yaratılmasını içerir. Taze ürünün seçilmesi, satın alınması, fiyatlandırılması ve sergilenmesi, bir ürün üreteninin bazı görevidir.

Bir alıcı üreticinin en önemli görevlerinden biri, tedarikçilerle bir fiyat bulup pazarlık yapmaktır. Uygun fiyatlar, kalite, teslimat ve şartların müzakere edilmesi gerekmektedir. Olumlu olan satın alma fırsatları yönetim tarafından bildirilmelidir. Bir üreticinin, ürün satın alırken mağazanın politikalarını (organik satın alma veya yerel üreticilere öncelik verme gibi) bilmeli ve bunları takip etmesi gerekir. Tedarikçilerden aldığı ürünlerin doğru bir hükümet değerlendirmesi için bir veri sistemine veya kitaba kaydedilmesi, alıcı üreticisinin bir diğer görevidir.

Çekici üreticilerin planlanması, müşterilerin çiziminin anahtarıdır. Bu, tutarlı, okunabilir ve net işaretler sağlamayı içerir. Üreten alıcı, gün boyunca üretimi boşaltmalı, yenileyebilmeli ve döndürmelidir. Bir diğer görev müşterilere soru ve özel siparişlerle yardımcı olmaktır. Bir alıcı alıcı, diğer mağazalarla rekabet halinde kalırken, ürünün satış ve marj hedeflerini karşılaması için fiyatlama yapmaktan sorumludur. Bir başka görevi ise, kayıpları azaltmak için satılmayan üreticiyi işaretlemektir. Fiyatlar ve ürün ekranlarını karşılaştırmak için düzenli olarak diğer mağazaları ziyaret etmek de bir alıcı üreticinin görevidir. Bir diğeri, promosyonları koordine etmek için mağaza ve alıcı toplantılarına katılmaktır.

Bakım, bir ürün üreteninin bir diğer görevi. Üretilen görüntülerin, depolama alanlarının ve hazırlama alanlarının temiz ve düzenli olmasını sağlar. Bu alanlar eyalet ve il için sağlık departmanı standartlarını karşılamalıdır. Bir üreticinin, hasar görmüş, nazlı veya iade edilen ürünleri, varsa kredilendirmesi gerekir. Bir başka görevi, satılamaz herhangi bir ürünün uygun şekilde atılmasını sağlamaktır. Bir üreticinin, ekipmanın veya ekran onarımlarının yönetimine veya değiştirilmesine ihtiyaç duyması durumunda danışmanına bildirmesi gerekir.

Bir üreticinin nitelikleri şirkete göre değişir. Çoğu şirket, bir lisans veya beş yıllık üretim tecrübesi gerektirir. Ayrıca güçlü iletişim becerileri ve pazarlık becerileri de gereklidir. Alıcılar 60 kilo kaldırmalı, uzun süre ayakta durmalı ve soğuk şartlarda çalışabilmelidir. Değişen iş gereksinimlerini karşılamak için sürekli öğrenebilmeleri gerekir. Diğer yeterlilikler, organik sertifika düzenlemelerini ve ticari ve organik büyüme uygulamalarını bilmek içerebilir.