bir kamp liderinin görevleri

Yaz kampları çocuklara eğlenceli bir yaz sunar. Kamp liderleri başarılı bir yaz kampı yürütmek için şarttır. Kamp liderinin ana kaygısı, eğlendirmek ve çocukların güvenliğini sağlamaktır. Kamp liderleri, bu hedefleri gerçekleştirmek için her gün gerçekleştirmeleri gereken birçok göreve sahiptir.

Kamp lideri, çocuklarının eğlencelerini sağlamalıdır. Her yaş grubu için günlük bir program yaparak başlar. Bir program yapmadan önce çocuklarının yaşlarını hesaba katmalıdır. Programlar her bir grup için yaşa uygun olmalıdır. Planını yaptıktan sonra, günün etkinlikleri için hangi ekipmanların gerekli olduğunu kararlaştırıyor. O ve ekibi ekipmanları alacak ve kampçılar için yerine koyacak. Programı tamamladıktan sonra, onu yerine getirmek için bireysel grup liderlerine verir. Kamp lideri günlük oyunlara ve etkinliklere katılmalıdır. Olaylar ve oyunlar arasında kickball, yüzme, beyzbol, zanaat, zamlar, kavurma kavanozu ve hayalet hikayelerini anlatmak yer alıyor. Tüm kampçılarını bu etkinliklere dahil etmek, herkes için eğlenceli bir yaz kampı deneyimi sunar.

Bir kamp lideri, kampçılarını güvende tutmalıdır. Kampçılarının güvenliğini sağlamak birçok görev gerektirir. Tüm fiziksel etkinlikler sırasında kampçılara göz kulak olur. Kampçılar, kızgın veya şiddet davranışlarına neden olabilecek spor karşılaşmalarında rekabet edebilir olacaklar. Öfkeli veya fiziksel şiddet davranışlarından vazgeçmek, her zaman büyük bir endişe kaynağı olmalıdır. Bu eylemleri gerçekleştirenleri cezalandırmak, bu faaliyetleri cesaretsiz kılmaya ve kampçılarını güvende tutmaya yardımcı olabilir. Yüzme, herhangi bir yaz kamp deneyiminin önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda tehlikeli olabilir. CPR’yi bilmek ve güçlü yüzme becerilerine sahip olmak, boğulma olaylarından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, temel yaralanmaları onarabilmesi için ilk yardım hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yaz kampı çok fiziksel bir yer olup, küçük yaralanmalar büyük olasılıkla günlük gerçekleşir. Günlük yaralanmalar başın üzerindeki çizikler, kesikler ve darbeleri içerir. Kampçılarının doğru ve düzenli olarak güncellenmiş bir listesini muhafaza etmek, aktiviteler arasında dolaşmış kayıp çocuklar için onu uyarmaya yardımcı olabilir.

Kamp lideri birçok idari görevi yerine getirir. Buna haftalık toplantılara katılmak dahildir. Bu toplantılarda alınan herhangi bir kararı uygulamalıdır. Çalışanlarının bu kararları yerine getirmelerinden emin olmak da hayati önem taşımaktadır. Tüm kamp politikalarını anlamak ve gözlemlemek, bir problem durumu yaratmaktan kaçınır. Yine, çalışanlarının bu aynı politikalara uymalarını sağlamalıdır. Çalışanları için bir rol modeli oluşturmak, liderliğini izlemelerine yardımcı olabilir. Çalışanlarının faaliyetlerini planlamak, faaliyetlerini denetlemekte olduğu gibi gün geçtikçe daha da endişe vericidir. Mevsim başında çalışanlarını doğru bir şekilde eğitmek, görevlerini doğru bir şekilde anlamalarını sağlayacaktır. Kuralları çiğneyen çalışanları ve kampçıları ödüllendirmek ve cezalandırmak, kampının etkinliklerinin sorunsuz ve güvenli bir şekilde devam etmesine yardımcı olur. Kamp malzemelerini ayrıca günlük olarak stoklamalı, hazırlamalı ve satın almalıdır.