yanmadan bronzlaşmanın en hızlı yolu

Güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalmanın cilt kanseri riskini artırabilir ve ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi erken yaşlanma belirtilerine neden olabilir. Olduğu söyleniyor, bazı güneş sizin için iyi, vitamin D gibi gerekli besin maddelerini sağlıyor. Daha sağlıklı, daha sağlıklı bir bronzluk elde etmek için birkaç önlem alabilirsiniz. Güneş yanıkları aşırı maruz kalmadan kaynaklanır, aşırı derecede ağrılıdır ve kalıcı cilt hasarına neden olabilir. Yanmadan bronzlaşmanın en hızlı yolu güneşlenerek arttırmak ve cildinizi korumak için doğru ürünleri kullanmaktır.

Cildinizi güneşe maruz bırakmadan önce eksfoliye edin. Eksfoliyasyon, cildinizin yüzeyinde birikmiş, yumuşak ve pürüzsüz bırakan ölü cilt hücrelerini yok eder. Bu tabakayı çıkartmak, güneş ışınlarının ekstra ölü bir cilt tabakasından geçmesi gerekmediğinden bronzlaşmayı da daha hızlı bulmanıza yardımcı olur. Eksfoliyasyon ayrıca bronzlaştırmadan sonra soyulmayı azaltmaya yardımcı olur.

Tabaklama hızlandırıcı kullanın. Bronzlaştırıcı hızlandırıcılar melanin üretimini artırmak için cildinizle reaksiyona girer; melanin güneşe maruz kaldıktan sonra cildi bronzlaştıran şeydir. Peelingden sonra, açığa vurmak istediğiniz tüm alanlara bronzlaştırıcı bir hızlandırıcı uygulayın. Güneşte dışarı çıkmadan önce 3-4 saat arasında tabaklama hızlandırıcıları kullanmalısınız.

Daha az zamanda daha koyu bir bronzluk için güneşsiz bir bronzluk ile doğal güneşi birleştirin. Tablonuzu koyulturken cildinize bir miktar güneş hasarı isterseniz, doğal güneşe maruz kalırken güneşsiz bir tabletin kullanmayı deneyin. Güneşte dışarı çıkmadan önce bir bronzlaştırıcı uygulayın, böylece sağlıklı, parlak bir ışıltı başlar.

Güneş lekelerini ve ince çizgiler veya kırışıklıklar gibi erken eskime belirtilerini önlemek için daima yüzünüzde 30 veya daha yüksek bir SPF kullanın.

Yüksek bir SPF ile başlayın. SPF, bronzlaşmak istediğinizde bile cildinizi güneşten korumak için gereklidir. Bronzlaşmadan önce cildinizin yanmasını önlemek için en az 30 SPF kullanın. Renk geliştirdikten sonra SPF 15’e geçmeyi deneyin. Gün boyunca ve yüzme veya terleme sonrasında SPF’yi düzenli olarak yeniden uygulamak önemlidir.

Zemin bronzlaştıktan sonra SPF ile bronzlaşma yağına geçin. Katı bir baz tonu oluşturduktan ve yanma hakkında daha az endişe duyduğunuzda, bronzlaştırıcı bir yağa geçmeyi denemek isteyebilirsiniz. Bronzlaşma yağları artık SPF ile üretilmiştir, bu nedenle güneşin altında uzanırken cildinizi güneş hasarından koruyabilirsiniz.

Bronzluğunuzu daha uzun tutmak için güneşe maruz kaldıktan sonra her gece bir bronzlaştırıcı uygulayın.