Sealy yastık firması ve peluş arasındaki fark

Sealy uzun zamandır minder üreticisi olarak biliniyor. Şirket aynı zamanda doldurulmuş yatak takımları ve aksesuar çeşitleri üretmektedir. Sealy müşterilerinin farklı lezzetleri ve ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli derecelerde sıkılık gösteren minder, yastık ve yastık yapar. Şirket, ürün yelpazesini, standart plandan oluşan bir set ile açıklıyor; bu, aralığın en yumuşak ucunda ultra lüks olan bir aralıkta sertlik seviyesini, aralığın en sağlam ucunda olan firmaya kadar sertlik düzeyini belirtir. Peluş menzilin yumuşak ucunun ikinci düzeyinde.

Sealy’nin minderli yatakları dört konfor seviyesinde: ultra peluş, peluş, yastık sağlam ve sağlam. Ultra peluş, en yumuşak yüzeyi sağlar ve son derece yumuşak yastığı sevenler tarafından tercih edilir. Peluş hala yumuşaktır, ancak hareket halindeyken rahat etmeyi sevenlere sağlamlık katma seviyesine sahiptir. Yastık firması sertliği biraz tampon ile birleştiren yumuşak bir firma halidir. Firma en zor konfor seviyesidir ve ekstra peluş ve yumuşaklık içermeyen bir şilte isteyenler için sağlam fakat rahat bir yüzey sağlar.

Sağlam şilteler genellikle şilte konfor ölçeğinde iki noktaya yaklaşır. İki ila dört konfor skalası derecesi, bir yatağın rahat olduğu anlamına gelir, ancak sertlik seviyesi, halı kaplı bir zeminde uyku seviyesine çok benzerdir. Peluş şilteler genellikle beş ila yedi arasında bir konfor puanı derecelendirmesinde bulunur. Daha yüksek puanlar, bir yastık topu ile peluş minder için. Reyonun üst ucundaki döşekler bir su yatağında uykuya kıyasla uyku deneyimini sağlar.

Bir yatağın sunduğu destek seviyesi, iç kısımlarının kalitesine ve yayların vücut ağırlığını ve yatağı üzerindeki basıncı dağıtma mekanizması tarafından belirlenir. Destek, konfor seviyeleri ile aynı değildir. Hem sağlam hem de peluş yataklar, tercih edilen gereksinimlerinizi karşılamak için farklı düzeylerde destek sağlamak için yapılır. Aynı iç mekanizmayla yapılmış sağlam bir şilte ve peluş bir şilte, benzer seviyelerde destek sağlayacaktır.

Bir yatağın konfor seviyesi, malzemenin hangi malzemeden yapıldığı ile belirlenir. Firma minderleri genellikle köpük ve lateks gibi sert malzemelerden üretilir ve pamuk gibi sağlam bir kumaşla kaplanır. Peluş yataklar genellikle yumuşak polyester veya aşağı dolgular gibi yumuşak malzemeler içerir ve ipek ve kaşmir gibi yumuşak kumaşlarla kaplanır.