örümceklerden kurtulmanın en iyi yolu

Çoğu örümcek, zehirli ısırıkları olmamasına ve yalnızca kendilerini tehdit altında hissettiğinde saldırıya uğramasına karşın, çok az insan evlerinde bu rahatsızlıkları istemektedir. Örümceklerle günlük olarak ilgileniyorsanız, evinizde ve çevresinde yaşayan örümcek nüfusunu azaltacak uygulamaları uygulamak isteyebilirsiniz. Örümceklerden kurtulmak için alınan önlemlerin birçoğu, diğer böceklerin evinizde de görünmesini önlemeye yardımcı olur.

Örümcekler, böceklerin besinlerini avlamak için evinizdeki böcek popülasyonunu azaltmak, bulduğu örümcek sayısını azaltmanıza yardımcı olur. Bu ışıklar böcekleri çektiği için gece dışarıdaki ışıkların kullanımını ortadan kaldırın veya azaltın. Alternatif olarak, dış mekan aydınlatmalarınızdaki ampulleri sarı “böcek lambası” ampullerine değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Böcek öldürücünün bir bariyeri, evinizin dış temeline uygulandığında, böceklerin evinize girmesini önleyecek ve böylece örümceklerin evinize girmek için daha az sebep olmasını sağlayacaktır.

Çevreye bir miktar değişiklik yaparak örümceklerin şimdiye kadar evinize gelmesini önleyin. Bahçenizdeki artıkları temizleyin veya evinizden uzak kenara itin. Çalıları, çalıları ve diğer açık hava bitkilerinden uzaklaştırın, örümcekler genellikle saklanma yerleri olarak kullanın. Evinizin duvarları boyunca bulunan kapı, pencere, çatlak ve aralıkları gidermek için kullanın. Mukavva, örümcekleri cezbetme eğiliminde olduğu için, iç mekan, herhangi bir karton kutuyu plastik kutularla değiştirin. Örümceklerin gizlenecek bir yer bulmasını önlemek için evinizi temiz ve dağınık olmamalıdır.

Bodrum, garaj, banyolar ve mutfaklar gibi sorunlu alanlarda örümcek tuzakları kullanın. Böcek tutkal panoları örümcekleri ve böcekleri yapışkan bir yüzeye sürükler ve bunları açlıktan yok eder. Temizlik, sizi rahatsız edebilir, ancak bu tuzaklar evinizde şu anda yaşayan örümceklerin çoğunu etkin bir şekilde yok eder. Bu panoları lavabolarda ve aletlerin arkasında gizleyin. Tak-çıkartılmış ultrasonik cihazlar gibi diğer işlemler, örümcekleri sıkıştırmak yerine onları püskürtmeyi iddia eder, ancak bu cihazlar çoğunlukla karışık sonuçlar üretir.

Limon yağı doğal olarak birçok örümcek türlerini iter. Mutfağınızın, banyonun veya diğer sorunlu odalarınızın yüzeylerini ve duvarlarını limon içeren ev temizleyicisiyle silin. Alternatif olarak, manuel olarak eklenen birkaç damla limon yağı ile standart bir ev temizleyicisi kullanarak bu prosedürü uygulayın. Piyasada, örümcekleri püskürtmeyi talep eden birkaç pestisit bulunur. Şişede sipermetrin, piretrin veya deltametrin listeleyen ürünleri arayın. Her zaman böcek ilacı dikkatli kullanın.

Başkaları başarısız olduğunda, örümcekleri evinizden fiziksel olarak çıkaran önlemlere başvurun. Bir örümcek gördükten sonra, güçlü emişli bir elektrikli süpürge ve onu çıkarmak için bir hortum bağlantısı kullanın. Uzun saplı bir süpürge veya süpürge kullanarak içeride bulduklarınızdaki tüm ağları yok edin. Herhangi bir yumurtayı yok etmek için düzenli olarak tozlayın. Dışarıda evinizin çevresini keşfedilen ağları yok etmek için bir su hortumu kullanın.