kulübenin havalandırılması için en iyi yol

Bina Araştırma Konseyi üyesi William B. Rose’a göre, açılan bir çatı havalandırmanın başlıca kaygıları “bina aerodinamisinin çatı ve duvarın birleşimine yerleştirilen herhangi bir açıklık yoluyla neredeyse kar ve yağmur girişini garantilemesi” diyor. Bunu önlemek için, egzoz delikleri çatı saçağının yanında takılmalıdır. Uygulamada, sıcak hava yükseldiği için, bu lokasyon da ısıtılmış havanın boşaltılmasına izin verirken en etkilidir.

Türbin havalandırma boruları – dönen tavan delikleri olarak da adlandırılır – rüzgarla çalıştırılır; mekanik parçaları yoktur ve yakıt kullanmazlar. Tasarımlarının sadeliği kendilerine barakalarda kullanılmalarını önerir. Bunlar kabaca küresel şeklindedir ve havalandırmanın derisi, panjurlu pencere kepenkleri gibi, kanatlar veya kanatlar olarak da bilinen bir bıçak sırasına bastırılır. Havalandırma deliği kısa, açılı bir istifle tutturulmuş olup, açısı eğimli çatıya monte edildiğinde bile havanın yatay bir düzlemde dönmesini sağlar. Montaj, istifin dibindeki bir entegre plaka aracılığıyla doğrudan çatıya monte edilir.

Türbin havalandırma delikleri kurulumu kolaydır. Sundurma tavandaki bir deliği üreticinin talimatlarına uyacak şekilde kesin. Taban plakasının üst dudağını havalandırma deliğinin üstündeki zona altında kaydırın ve taban plakasının alt dudaklarını havalandırma deliğinin altındaki zona dışına bırakın. Genellikle ambalajın içinde bulunan bağlantı elemanları kullanarak havalandırma plakasını tavana sabitleyin. Çoğu türbin menfezi dahili hata ekranlarıyla üretilmektedir.

Bir türbin çatı havalandırma deliği, tavandan mekanik olarak çıkan sıcak havayı değiştirmek için kulübeye serin hava çekilebildiğinde en iyi sonucu verir. Aktif delikler, ağızların, böceklere izin verebilecek kapıları veya pencereleri açmadan soğutulmasını sağlar. Evin duvarlarında alçak delikler üzerine yerleştirilen iki veya daha fazla havalandırma deliği, “makyaj havası” nın girmesine izin verir. Bu temiz hava kulübenin içinde ısıtıldığı için çatıya yükselir ve daha sonra türbin havalandırma deliklerinden ), onunla birlikte kazınmış ısı alarak. Havalanan karların veya tahrik yağmura maruz kaldıkları yağmurların kulübeye zorlanmaması için havalandırma deliklerini bulun.

Piyasaya ulaşmak için nispeten yeni bir yenilik, kulenin tavana yakın olduğu kulp çatısının ön kenarına takılan konik bir cihazdır. Bu tür havalandırma, serin dış havanın, tavan çizgisinin en alçak noktasında, genellikle bir inç yüksekliğinde bir yarık içinden girmesini sağlar. Böyle bir alt havalandırma deliğinin üstündeki bir türbin havalandırma borusu ile kombinasyonu, çatının boşluğundan ısınmanın en etkili yoludur. Bununla birlikte, duvarların altındaki geleneksel havalandırma kanallarının tersine, alt havza kanallarının kullanımı, insanların tipik olarak durduğu alanın soğumasını desteklemez.