eroin kötüye kullanımının fiziksel belirtileri

2008 yılında, 3,8 milyon Amerikalı, Ulusal Uyuşturucu Kontrol Ofisi’ne göre en az bir kez eroin kullandığını bildirdi. Tüm yasadışı uyuşturucular sağlık riskleri taşırken, hijyenik olmayan uygulama ve eroinin aşırı bağımlılık yapıcı özelliği ilacı özellikle zehirlidir. Çekilme süreci hem acı hem de zayıflatıcıdır. Eroin kullanımının sağlık üzerindeki etkileri hızlı bir şekilde ortaya çıkar ve zaman içinde sürekli artar. Bununla birlikte, eroin istismarının fiziksel belirtileri diğer komplikasyonlar veya kontrendike hastalıklar ortaya çıkmadan çok önce ortaya çıkar.

Şiddetli eroin bağımlıları, en hızlı acele ettiren, eroinin intravenöz ve intramusküler enjeksiyonlarını kullanabilir. İlacın bağımlılık yapıcı doğası, çekilmeyi önlemek için birkaç saatte bir enjeksiyon gerektirir. Enjeksiyon yerinde agresif olarak enjeksiyonları kirli olmayan iğnelerle uygulamak koyu mor renkte lekelere neden olup, morarmış damarları ve kas dokusunu bildirir. Bağımlılar eroini ayak parmakları ya da ayakların arasında enjekte ederek bağımlılıklarını gizleyebilirler.

Eroin bağımlıları sıklıkla eroin atışlarını uyguladıktan hemen sonra yoğun dönemlerde sığ solunum sergilerler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kahraman, ilacın inhale edilip edilmediğine veya enjekte edilmesine bakılmaksızın, iç kas ve organ dokusunu ciddi şekilde tahriş eder. Bağımlılar bastırılmış bağışıklık sistemi ve tahriş olmuş akciğer astarına bağlı olarak pnömoni gibi solunum yolu enfeksiyonlarına duyarlı hale gelir. Zamanla eroin kullanımı akciğer, karaciğer ve böbreklerin astarında enfeksiyona neden olabilir.

Genişletilmiş öğrenciler ve cam gözler, genellikle eroin bağımlılarında görülen, afyon istismarının klasik bir fiziksel belirtisidir. Sağlıklı bir kişinin öğrencileri karanlıkta daha fazla ışığa erişmek ve ışıktan küçülmek için genişlerler. Bir eroin bağımlıları gözleri genellikle karanlıkta sıkışmış olup önceki eroin verilmesi zayıflamaya başladığında genişlemektedir. Eroinlerin uzun süreli kullanımı, enjeksiyonlar arasındaki süre azaldığında gittikçe düzensiz pupilla dilatasyonu ve daralması sergileyecektir.

Her eroin enjeksiyonu, kalp hızını hızlandırarak, yüzün ve ekstremitelerin pembe bir şekilde yıkanmasına neden olur. Bazı bağımlılar acele ettikten sonra hiper hale gelirken, bazıları daha baskın hale gelir ve daha da kaldırılır veya izole edilir. Acımır cilt ve titreyen acele azalmaya başladığında sıcaklığın yerini alır. Soğuk veya konvülsiyon hissetmek, eroin enjeksiyonundan sadece birkaç saat sonra ortaya çıkabilecek başlangıç ​​işaretleri veya çekilmesidir.