ekstra sağlam bir yatağın vücuda etkisi

Ekstra sağlam döşekler, sırtınız için kötü oldukları ve rahatsızlık duyan yanlış algılamalar nedeniyle popüler değildir. Bunun aksine, ekstra sağlam bir yatağa ve ayrıca olumsuz yönlere bir dizi sağlık faydası vardır.

Ekstra sağlam döşekler, sırtınız için yararlı olabilecektir, çünkü sırtınız eğriye dönüşmesine neden olabilecek yumuşak bir yatağa kıyasla, sırtınız aynı seviyede olan bir yüzeye maruz kalır. Çok yumuşak bir yatakta yatmak, geride stres oluşturabilen küçük bir destek olması nedeniyle zamanla bir sırt ağrısına neden olabilir. Bununla birlikte, bir yatağın yastığı yumuşak olmalıdır, aksi takdirde omuz ve kalçalarda rahatsızlık verebilir.

Özellikle fazla kilolu olanlar için çok yumuşak olan bir yatak, ağırlığınızı düzgün bir şekilde dağıtmanın kötü bir işi yapıyor. Uykunuz vücudunuzun bazı kısımları tarafından diğerlerine göre daha fazla yatağa batırıldığında bozulabilir.

Bu problem özellikle bebeklerde görülür. SIDS (Ani Bebek Ölüm Sendromu) riskini en aza indirgemek için sağlam bir döşek alınması önerilir. Bir bebek karnında uyurken bir SIDS riski artar ve sağlam bir şilte beyninin solunum sorunlarına sahip olma ihtimalini şayet midesine yuvarlarsa azaltır.

Ekstra sağlam bir yatağa sahip olmanın faydalarına rağmen, birçok kişi daha yumuşak bir yatağı tercih eder. Daha sıkı bir şilte rahatsız olabilir, özellikle de çoğu zaman yanlarında yatan huzursuz traversler için.