bir veteriner olmanın dezavantajları

Veteriner hekim olma yolunda hayvanlar için merhamet başlar. Bu, bilimdeki bir üniversite eğitimi ile birlikte veterinerlik ve eyalet lisanslama sınavlarında dört yıl izlenmektedir. Veterinerler, fiziksel muayene yaparak, ilaç reçeteleyerek ve tıbbi prosedürler uygulayarak hasta hayvanları tedavi eder. Ayrıca hayvan sahiplerini eğitirler ve hayvanlara koruyucu teçhizat sağlarlar. İş, özellikle de bir veteriner hasta bir hayvanın sağlığa kavuştuğunu gördüğünde, ödüllendirici olabilir. Bununla birlikte, veteriner hekimler, işlerinin bazı dezavantajlarının bulunduğunu kabul eder.

Bazı veteriner hekimler devlet kurumları ve hayvanat bahçeleri gibi büyük organizasyonlar için çalışırken çoğunluk özel klinik uygulamada çalışır. Bir veteriner kliniği kurmak ve bakım yapmak zaman alıcı ve masraflı olabilir. Serbest çalışan bir veterinere, ofisler, inceleme odaları ve ilaçlar için güvenli bir saklama alanı gerekiyor. Veteriner ayrıca, ataşelerin ve yardımcıların hayvanlarla yardım etmesi için büro elemanını kiralayabilir. Ek masraflar, tıbbi malzeme, ekipman, mobilya, ofis malzemeleri ve reklam maliyetlerini içerir.

Veteriner hekimler genellikle gece gündüz herhangi bir zamanda meydana gelebilecek acil durumlara cevap verirler. Bazı veterinerler, özellikle büyük hayvanlarla çalışanlar, hayvanların bulunduğu yere seyahat etmeleri gerekebilir. Bu, bir hayvan doğurma acil durumuna yardımcı olmak için gecenin bir yarısında bir çiftliğe seyahat etmek anlamına gelebilir. Aynı ofiste veya bölgede iş yükünü paylaşacak başka veterinerlik birlikleri yoksa, bir veteriner tatil günlerini programlamakta zorlanabilir.

Veteriner hekimler merhametli insanlardır ve karşılaştıkları her hasta hayatı tedavi edemeyecekleri veya tedavi edemeyecekleri gerçeği ile uğraşmak zorunda kalırlar. Bu, hem kendi duygularıyla uğraşırken hem de yas tutan evcil hayvan sahiplerine tavsiyelerde bulunduğu için, bir veteriner hekim üzerinde duygusal olarak boşaltılabilir. Hasta hayvanları olan ancak veterinerlik için ödeme yapamayan insanlara karşı yükümlülükleri ile mücadele edebilir. Vets, istismar ve ihmalden muzdarip hayvanlarla da karşılaşır.

Hayvanları tedavi etmek, özellikle büyük hayvanlarda fiziksel olarak zorlayıcı bir iştir. Büyük bir hayvanın tedavisi genelde işyeri dışında bir ziyaret gerektirdiğinden, veteriner hekim tarafından sağlanan hijyenik ve uygun koşullardan uzakta bir ahırda veya ahırda çalışabilir. Boyut ne olursa olsun, hasta bir hayvan da kontrol edilmesi zor olabilir ve bir veteriner, kişisel tıbbi yaralanmalara ve pahalı tıbbi ekipmana zarar vermeye neden olur. Veteriner hekimler, işinde dezavantajlar varken, çalışmalarında çeşitlilik ve hayvanlarla çalışma ayrıcalığını buluyorlar.