Bir lo-carb canavarındaki maddeler

Bilinen enerji içeceği Canavar, düzenli, kahve karışımları, yeni lezzetler ve düşük carb modeli de dahil olmak üzere birçok farklı çeşide sahiptir. Düşük Karbon Monsters diğer enerji içeceklerinden daha karbonhidrat ve şeker önemli ölçüde daha düşük, hepsi normal bir Canavar benzer bir tat ile. Low Carb Monsters’daki içerikler, enerjiyi arttırmak için kullanılan pek çok bileşen doğal olarak ortaya çıksa da, tatlandırıcılardan uyarıcı maddelere kadar uzanıyor.

Çoğunlukla beyaz masa şekeri olarak bilinen sukroz, Düşük Karbon Monsters’taki ana tatlandırıcıdır, ancak basit şeker glikozu da ana tatlandırıcıdır. Kalori içermeyen tatlandırıcı sukraloz, aynı zamanda “Ace K” olarak da bilinen bir başka kalorisiz tatlandırıcı olan asesulfam potasyum gibi aromayı artırmak için de kullanılır.

Düşük Karbon Monsters, “enerji içeceği” etkisinden sorumlu çok miktarda uyarıcı madde içerir. Taurin ve l-karnitin (her iki amino asidi), panax ginseng kök özütü ve guarana tohumu özütü (her ikisi de bitki özleri), hepsinin enerji verici etkisi olduğuna inanılıyor. Bilinen uyarıcı kafein, B3, B6, B2 ve B12 vitaminleri (sırasıyla niasinamid, piridoksin hidroklorür, riboflavin ve siyanokobalamin olarak) başka bir bileşentir. Glukuronolakton, bir metabolizma güçlendirici ve gıdanın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olan inositol de küçük miktarlarda bulunur.

Low Carb Monsters’daki diğer içerikler en büyük bileşen karbonatlı su içerir. Ayrıca, askorbik asit (veya vitamin C), sodyum benzoat (koruyucu) ve sodyum klorür (veya tuz) dahildir. Doğal, ancak zayıf bir asit olan sitrik asit hem sitrik asit hem de sodyum sitrat formlarına eklenir. Bu malzemeler esas olarak içeceğin raf ömrünü ve doğru korunmasını sağlamak içindir.

Düşük Karbon Monsters, normal enerji içeceklerinden daha az karbonhidrat ve şeker övünür. 8 sıvı ons içinde, 3 toplam karbonhidrat için sadece 3 gram şeker var. İçki ayrıca 180 miligram sodyumun yanı sıra 10 kaloriyi içeriyor. Düşük Karbon Monsters ayrıca 60 miligram C vitamini ve 1.7 miligram riboflavin içerir.