otomobil sigortasında kaçamak eylemin anlamı

Bir otomobilin arkasında durduğunuzda, onu sorumlu bir şekilde çalıştırmak için yasal bir göreve sahipsiniz. Arızasız sigorta durumunda, kaza geçiriyorsanız, sorumlu sigortalı olmasanız bile kendi sigortacınız tıbbi faturalarınızı öder. Bununla birlikte, eyaletlerin büyük bir çoğunluğu yargılama yetkisine sahip değildir, bu nedenle kaçamak eylem konuları yürürlüğe girebilir.

Karşılaştırmalı ihmal, arıza sigortasının kapanış tarafıdır. Kaza geçirip bir hak talebinde bulunursanız, hangi sürücünün hatalı olduğunu belirlemek için bir hak talebi ayarlayıcı araştırılacaktır. Çoğu zaman, her iki sürücünün bir sorumluluğu vardır. Bir jaywalker vurmaktan kaçınmak ve bir sonraki şeritteki bir arabaya çarptıysanız, bir miktar hata yapmış olursunuz. Diğer araç aracınızdan kaçınmak için hiçbir şey yapmadıysa, o sürücünün de bir dereceye kadar hatası vardır. Hatalı yüzde 50’sindenseniz, karşılaştırmalı ihlal durumlarında zararlarınız yüzde 50 oranında azaltılır. Örneğin, zararlarınız toplamda 4000 dolara oluşursa, en fazla 2.000 dolara para toplamayı kabul edersiniz.

Kaçamak harekete geçmek, kazayı önlemeye çalışmak için bir şeyler yaptığınız anlamına gelir. Diğer şeritteki şoför size vurmaktan kaçınacak bir şey yapmazsa, kaçamak eylemi gerçekleştirmek için başarısız olur ve bu onun arıza yüzdesine katkıda bulunur. Sonra jaywalker meselesi var. Ona dokunmaktan kaçınmak için kaçamak eylem yaptınız çünkü zararların bir kısmından sorumlu olabilirsiniz.