koşu bandını bodruma taşımanın en iyi yolları

Bir koşu bandının taşınması göz korkutucu bir görev olmak zorunda değildir. Biraz planlama, hazırlık ve öngörü ile, işler basit, basit bir şekilde yapılabilir. Makineyi tamamen incelemek için zaman ayırarak, bodruma ulaşmak için müzakere etmeniz gereken yol ve koşu bandının işgal edecek yeni alanı size emek ve hayal kırıklığı yaşatacaktır.

Koşu bandının boyutlarını ve makinenin oturduğu yere ve yeni yerine olan tüm kapı veya dar geçişleri ölçün. Bir kapının çıkarılması, montaj talimatları olmadığında bir makineyi ayırmaktan daha kolay olabilir.

Bodrum katını önceden hazırlayın. Kapıdan yeni yerine bir yol temizleyin. Makineyi taşımaya başlamadan önce yeni siteyi temizleyin. Koşu bandını makinenin altından alın ve bodrum katına yerleştirin. Elektrik kablosunun uzunluğunu ölçün ve mesafeyi bir elektrik prizine kadar uzayacağından emin olun. Makine yerinde olduğunda, gerekirse koşu bandını seviyelendirin.

Makineyi fişten çekin, kabloyu ve bandı sarın veya nakliye esnasında açma tehlikesi oluşturmayacak veya koptuğundan emin şekilde güvenle koruyun. Koşu bandı bu özelliğe sahipse güverte katlayın ve kilitleme mekanizmasını sabitleyin. Koşu bandı tekerlekleri kullanıyorsa mümkün olan yere eğin ve makineyi itin.

Koşu bandını ancak güvenli veya uygun bir şekilde taşımanın başka yolu yoksa sökün. Başlamadan önce orijinal talimatları bulun veya bir el ile çevrimiçi bulun. Parçaları çıkarmadan önce bir seansta proje tamamlama vaktiniz kalana kadar bekleyin; ünite ayrı tutulursa işler daha uzun sürecektir. Kendi diyagramınızı çizin veya basit bir sistemi kullanarak parçaları etiketleyin kolay bir yeniden inşa etmeyi kolaylaştırın. Onların izini kaybetmemek için küçük parçaları bir torbaya koyun. Parçaları çıkardıkça parçaları gruplar halinde döşeyin.

İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Birkaç kişi el ödünce ağır bir makine daha güvenli bir şekilde taşınabilir. Sırtınızı zorlamamak için uygun kaldırma tekniklerini kullanın. Harekete başlamadan önce bir eylem planını bildirin ve bir kişi yön vermek için görevlendirin. Koşu bandını aşamalı olarak, yol boyunca dinlenerek hareket ettirin. Bir merdiven çıkarsa, merdiven basarken merdiven basarak makineyi aşağı indirin ve taban seviyenizi kaldırmadan önce aşağı indirin.