hemşirelik mülakatı sırasında sorulacak sorular

Bir hemşirelik röportajı, adaylarla görüşme imkânı verir ve tesis ve personelinizle ne kadar iyi uyacaklarını ölçer. Bir röportaj sırasında pozisyonun gerekliliklerine dokunun ve hemşiresinin kişiliği ve stili hakkında fikir verecek sorular sormak.

Bir hemşirelik pozisyon başvuru sahibinin açık işin eğitim gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için, başvuranın geçmişi hakkında bilgi alın. Ele alınacak konular arasında üniversite dereceleri, sertifikalar, eğitim kursları ve devam eden eğitim yer alıyor. Başvuru sahibi, belirli bir eğitim gerekliliğine sahip bir pozisyon aradıysa, gerekli tüm dersleri başarıyla tamamladığından emin olun.

Hemşirelik pozisyonunuzda belirli bir deneyim tecrübesine sahip bir adayın olması gerekiyorsa hemen sorun. Her pozisyonun görevleri ve hemşirenin ilerleme biçimini ve hangi hızda ne şekilde ilerlediğini öğrenmek için zamanla nasıl değiştiklerini araştırın. Açık hemşirelik pozisyonunuz hastaların hastalıklarının ve bakım gereksinimlerinin niteliğinden dolayı belirli zorluklar ortaya koyarsa, adayın ortaya çıktıklarında sorunlarla baş etmesine yardımcı olacak deneyime sahip olup olmadığına bakın. Başvuru sahibinin öncelikleri ve kişilikleri hakkında fikir edinmek için başvuranların kariyerindeki en önemli başarısını sorunuz. Hemşirenin son pozisyonunda hastalara ya da işlere yardım ettiği belirli yollardan bahsedin.

Başvuru sahibinin profesyonel ilgileri hakkında hemşire sorun. Uzun süreli bakım tesisi gibi belirli bir hemşirelik odağı olan bir tesisi çalıştırırsanız, kişinin neden hizmet ettiğiniz hasta ve sakin türüne ilişkin olarak çalışmak istediğini sorun. Bunu yaparken, uzmanlık alanınızda çalışmaktan ne kadar hevesli olduğunu ölçebilirsiniz, yüksek sabır ve hoşgörü gerektiren hemşirelik pozisyonlarında, kişisel motivasyon iş tatmini ve başarısında önemli bir faktör olabilir. Hemşire, işe alınırsa, tesisinizde ne kadar kalacağına dair bir fikir edinmek için kariyer hedefleri hakkında da soru sorabilirsiniz.

Hemşirenin çalışma saatlerinin önemli bir yüzdesi hastalar, aileler, doktorlar ve ilaç satıcıları ile iletişimde harcanarak geçtiği için profesyonellik ve hassasiyet önemli güçlüdür. Özellikle zorba ve zor ailelerle uğraşmak söz konusu olduğunda iş yerinde adaylara beklenmedik ve stresli durumu nasıl ele aldıklarını sorun. Hemşire, tesisinizde çalışırken karşılaşabileceği belirli olaylara örnek verin ve ona nasıl baş edeceğini açıklamasını isteyin. Ayrıca hemşire cevap vermeyi öğrenmek için bir hasta, doktor veya aile üyesini oynadığınız rol yapma oynamasına da katılabilir.