dondurulmuş bir biftek çözülmenin en iyi yolu

Biftek, çeşitli şekillerde çözülüp çözülür, ancak bazı yöntemler bakterilerin büyümesini teşvik eder veya biftekin tadını ve dokusunu etkiler. Biftek ekmek eritmenin en iyi yolu, bıçak sıkacağınızı ve diğer yöntemlerden daha lezzetli olmasını sağlayacak şekilde buzdolabında bulunur. Bu yöntem aynı zamanda enerjiyi de tasarruf edecektir çünkü dondurulmuş biftek buzdolabınızı serinletmeye yardımcı olacak ve biftek soğuk tutulduğunda bakterilerin oluşumunu engelleyecektir.

Bifteki dondurucudan çıkarın. Sarf malzemesini biftek üzerine bırakın.

Çözülme işlemi sırasında herhangi bir nemi yakalamak için sarılı bifonu bir tabağa veya tepsiye koyun. Bu eritme yöntemi, bıçağın neminin çoğunu emmesi nedeniyle fazla nem üretmese de, plaka buzdolabında bulunan diğer öğelerin gıda güvenliği için gereklidir.

Biftek bardağını buzdolabının içine yerleştirin.

Çözülmüş bifonu buzdolabından çıkarın. Biftekın çözülmesi için gereken süre, bifteğin kalınlığına ve kalınlığına göre değişiklik gösterecektir.

Sarf malzemesini biftekten çıkarın.

Bu işlemin tamamı bir gün sürebilir, bu nedenle önceden planlamayı unutmayın.

Buzdolabında buz çözülmüş biftek, istenirse bir veya iki gün içinde yeniden soğutulabilir. Sürekli olarak buzdolabında saklanıp ısınmasına izin verilmiyorsa bifteği tekrar dondurun.