bir kozmetoloji öğretim üyesinin maaşı

Bir kozmetoloji eğitmeni, müşterilerin görünümünü iyileştirmek için teknikler konusunda kozmetoloji öğrencilerine talimat veren lisanslı bir profesyonel. Talimat saçların şampuanlanması, kesilmesi, renklendirilmesi ve tekstüre edilmesinin yanı sıra cilt bakımı, manikürler ve pedikürleri içerir. Bu işgal için maaş, işverenin türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Kozmetoloji meslekleri için şartlar eyalete göre değişir ancak çoğu işveren, lisans almak için yaklaşık 1200 saatlik güzellik okul eğitimi ve devlet tarafından yönetilen bir sınavı geçirmeyi gerektirir. Eğitmen olmak için bazı devletler, eğitmenlik lisansını almak için devlet tarafından yönetilen bir sınavı 500 saat daha ve eğitimden geçirmek zorundadırlar. Bazı işverenler yılda en az 15 saat sürekli eğitim gerektirir.

Kozmetoloji eğitmenleri, lisedeki öğrencilere işgücü eğitimi sunan meslek okullarının yanı sıra post-ortaokul güzellik okullarında çalışabilirler. Payscale, mesleki eğitim öğretmenleri olarak çalışan kozmetoloji öğretim görevlilerinin ortalama maaşlarını yılda 37.614 dolar ortalama maaş kazandığını bildirdi. Ortaöğretim sonrası güzellik okullarında mesleki eğitim öğretmeni olarak çalışanların yılda ortalama 44.392 dolar kazandıklarını söyledi.

Kasım 2010’da Payscale, kozmetik okulu çalışanlarına saatlik maaşlar bildirdi. Mesleki eğitim öğretmeni ünvanını bildirenlerin ortalama saat başı ücreti 14.45 dolardı. Meslek sonrası mesleki eğitim öğretmeni unvanlarını bildirenler, saat başı 16.13 dolarlık ortalama bir saat ücreti kazandılar.

Bir kozmetoloji eğitmeni rehberliğinde eğitim programlarını tamamlayanların yanı sıra mesleki olarak meslek lisansı kazananlar, birkaç isim vermek üzere saç sosu, çivi teknisyeni ve cilt bakımı uzmanı gibi meslek hayatına girebilirler. Çalışma İstatistikleri Bürosu, kuaför giysileri için medyan saatlik ücretlerin Mayıs 2008’de saat başı 11,13 $ olduğunu bildirdi. Cilt bakımı uzmanları, saat başı 13,81 dolarlık medyan saatlik ücret aldılar.