karbon kağıdının tehlikeleri

Karbon kağıdı, üzerindeki işaretlerin altındaki başka bir kağıda kopyalanmasına izin verir. Karbon kağıdının yüzeyinde yapılan izlenimler, altındaki her şeyde aynı izleri yapacaktır. Bununla birlikte, ortaya çıkan karbon tozu insanlar tarafından farkında olması gereken birtakım farklı sağlık ve yangın tehlikelerine neden olur.

Karbon kağıdı çok yanıcıdır, çünkü karbon tozu ve kağıt yanıcıdır. Karbon kağıdı sorumlu bir biçimde atılmalıdır. Atık bertaraf karbon kağıtlarını ateşe dayanıklı bir atık kutusuna yerleştirmek, hepsinin kendisi için iyi bir fikirdir. Karbon tozu da yanıcıdır ve havada yeterli miktarda patlama meydana gelebilir. Şüpheniz varsa, odada pencereleri açtığınızdan veya toz çıkması için bir fan çalıştığınızdan emin olun.

Karbon kağıdındaki toz sadece yanıcı değildir, solunduğunda solunum sorunlarına da neden olabilir. Bu, ancak oda iyi havalandırılmadığında ve çok sayıda karbon kağıdı kullanıldığında ortaya çıkar; bu bile olsa, önlenebilirse karbon tozu teneffüs etmemek akıllıca olur. Cildi bol miktarda karbon alırsa, kaşıntıya ve ağrılı döküntülere neden olabilir. Eldiven ve uzun kollu giymek, kendinizi cilt soyulmalarına karşı korumanın iyi bir yoludur.

Karbon kağıdı ile kapsamlı bir şekilde çalışmak, eğer elinize geçerse, az miktarda yutmanıza neden olabilir. Bir yemek yediğinizde veya elinizi bir sebepten dolayı ağzınıza koyduğunuzda, mide ve sindirim problemlerine neden olabilir. Eldiven ve uzun kollu giymek bunun olmasını önleyebilir. Ayrıca, karbon kağıtlarını yoğun bir şekilde kullandıktan sonra ellerinizi yıkamanız gerekir.