gastroenterologist bir ofisteki tıbbi asistan rolü

Bir gastroenterologist büro, sindirim sistemi rahatsızlıkları çeken hastaların tedavisinde uzmanlaşmıştır. Bu, gastrointestinal sistemden kaynaklanan herhangi bir tıbbi sorunu içerebilir – mide ve bağırsaklar da dahil, ağızdan anüse kadar bulunan sindirim organları. Tıbbi asistanlar gastroenteroloji hastasının bakım ve deneyiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Tıbbi asistanlar, doktorlara görevlerinde yardımcı olarak bir tıp uygulamasının etkinliğini ve verimliliğini hızlandırmaya yardımcı olmak için birçok rutin görevi yerine getirmektedir. Bir gastroeneroloji bürosunda, diğer uzmanlaşmış tıbbi uygulamalardaki gibi, tıp asistanlar hem idari hem de klinik görevleri üstlenirler ve genellikle doğrudan bir hekime veya başka bir uygulayıcıya rapor verirler.

Gastroenerologist bir büroda, tıbbî asistanlar tıbbi kayıtları günceller ve dosyalar, hasta sigorta bilgilerini ve yazışmaları ele alır, randevuları zamanlarlar, telefon görüşmelerini cevaplarlar ve hastaları selamlamaktadır. Ayrıca, temel laboratuvar testleri yapmak, hasta vital bulgularını kontrol etmek, tıbbi öyküleri kaydetmek, tedavileri açıklamak ve hekim adına işlemler için hasta hazırlamak da dahil olmak üzere eyalet yasalarına göre klinik görevleri olabilir.

Tıbbi asistanlar halkla yakından ilgilenmek için mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalıdırlar. Temiz bir görünüş sürdürmeli ve hoş, samimi bir tavır sergilemelidirler. Tıbbi asistanların güçlü kurumsal becerileri, temel bir teknolojik anlayışa, ayrıntılara göz atmaya ve hasta gizliliğine saygısına sahip olmaları gerekir.

Minimum lise diploması veya eşdeğeri bir diploma gereklidir ve bir tıp asistanı iş başında eğitim alır. Tıbbî yardım görevlilerinin resmi olarak ikinci kademe eğitimine evrensel olarak ihtiyaç olmamasına rağmen, bir sağlık bakımı yüksek prestijli veya uzmanlaşmış uygulamalarla ilerleme ve istihdam için yardımcı olur. Mesleki veya teknik okullar ve kolejler tıbbi yardım dersleri verir.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosuna göre, 2008 yılında özel doktor ofislerinde çalışan tıbbi asistanlar yıllık ortalama medyan maaş 28.710 dolar kazandılar. Bu pozisyon, saatlik veya maaş bazlı bir tazminat önerebilir. Maaşlar tecrübe, eğitim ve lokasyona bağlı olarak dalgalanmaktadır.