Ustura darbelerinden kurtulmanın en iyi yolları

Hepimiz oradaydık. Vücudumuzun daha iyi görünmesini sağlamak için vücudumuzun bir bölümünü traş ederiz ve ustura darbelerinden dolayı daha da kötü görünmeye başlar. Tıraş başı darbeleri, kılların cildin dışına çıkması nedeniyle oluşan küçük iltihaplardır. Neyse ki, farklı tedaviler kullanarak ustura darbelerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca, bunları tamamen önleyebilecek küçük bir bilgi ile.

Pamuklu topa biraz cadı elması uygulayın ve etkilenen bölgeyi hafifçe silerek uygulayın. Witch hazel blend saç follikülünün üstündeki ince cilt tabakasını çözerek jilet ucundaki darbeleri tedavi eder.

Eksfoliasyon, ustura çarpmalarını tedavi edebilir ve önleyebilir. Halihazırda ustura darbeleriniz varsa, alfa hidroksi asit gibi nazikçe pul pullaşan doğal bir madde kullanın. Etkilenen bölgeye alfa hidroksi asit içeren bir losyon uygulayın ve içe çekilen saçların normal şekilde büyüyebilmesi için üst tabakayı çıkaracaktır. Tıraş olmasaydınız, tahıl içeren bir lif kabağı veya sünger kullanın ve tıraş olduğunuz bölgeyi hafifçe dairesel bir hareketle ovun. Bu cildin en üst katmanını ortadan kaldırır ve belki de kılların boğulmasını önler.

Parfümlü ve boya içermeyen nazik bir nemlendiriciyle cildinizi nemli tutun. Bu, cildi yumuşatmaya, iltihaplanmayı azaltmaya ve tahrişi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Aloe ve petrol jöle iyi çalışır, ancak gözeneklerinizi tıkamamaya dikkat edin veya akne geliştirebilirsiniz.

Birkaç basit tıraş hilesi ile ustura çarpmalarını tamamen önleyebilirsiniz. En önemlisi, keskin bir ustura ile her zaman tıraş edin. Tıraş olmaksızın tıraş olmanız gerekir; çünkü cildi tahriş eder. Kısa sürede uzun vuruş kullanın ve her zaman tıraş kremi veya losyon kullanın. Yüzünüzü tıraş ediyorsanız, duş aldıktan sonra tıraş edin, cildiniz nemli ve yumuşak olduğunda tıraş edin ve saçınızın yönü ile değil, tüylerinize yönelin.