sertifikalı bir arboristin maaşı

ABD Çalışma Bakanlığı Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS) arboristleri ağaç düzelticiler ve budama işçileri olarak tanımlar. Bu ağaç bakımı profesyonelleri ölü dalları keserek ağaçları sağlıklı tutabilirler. Kaldırımlardan, yol yollarından veya şebeke hatlarından aşırı kol ve dalları düzeltmek suretiyle mülkiyetin görünümünü, değerini ve emniyetini iyileştirmek için çalışabilirler. Ağaç hastalıklarına karşı önleyici tedbirleri teşhis edebilir, tedavi edebilir ve kullanabilirler. Sertifikalı bir arboristin ücretleri, çalıştığı ülkenin bölümünden etkilenebilir.

BLS’ye göre, arboristler için ulusal yıllık yıllık gelir, Mayıs 2010 itibarıyla 30.450 $ ‘dı. Arboristlerin en iyi yüzde 10’u yılda 47.870 doların üzerinde kazanırken, alttaki yüzde 10’luk yıllık ücretler 20.130 doların altında kazanıldı. Arboristlerin% 50’si yılda 24.130 $ ve 38.310 $ arasında yıllık ücret kazandı.

Bir arboristin ücretleri, içinde bulunduğu duruma göre önemli ölçüde değişebilir. BLS’ye göre, Delaware’de çalışan arboristler, devletler arasında en yüksek ortalama yıllık ücreti 47.500 dolarla Mayıs 2010 itibarıyla elde etti. Maryland’de çalışanların yıllık ortalama 42.330 dolarlık medyan ücret kazandığı sırada, Rhode Island’da çalışanların ortalama yıllık ücreti 44.580 $ ‘dı. Oklahoma’da çalışan arboristler, ülkedeki en düşük ortalama yıllık ücreti 19.920 $ kazandı.

BLS’ye göre, ülkedeki 37 bin 550 arboristin yaklaşık% 84’ü Mayıs 2010 itibariyle binalarda ve konut sektöründe hizmetlerde çalıştı. Bu endüstrideki arboristler ortalama 30.890 dolar yıllık maaş kazandılar. Devletin federal yürütme şubesi, ülke arboristlerinin yüzde birinden daha azını istihdam ederken, en yüksek yıllık ortalama ücreti 52.780 dolardı. Yerel yönetimler ve elektrik üretim, iletim ve dağıtım şirketleri, arboristlere, ülkenin istihdam olanaklarının yaklaşık% 12’sini sağladı.

Arboristler Uluslararası Arıcılık Cemiyeti aracılığıyla gönüllü mesleki sertifika isteyebilirler. Sertifikalı Arborist, Sertifikalı Arborist / Yardımcı Sorumlusu, Sertifikalı Arborist / Belediye Uzmanı, Sertifikalı Ağaç İşçisi / Dağcı Uzmanı, Sertifikalı Ağaç İşçisi / Hava Kaldırma Uzmanı ve Kurul Onaylı Üstün Arboristi olmak üzere altı seviyede sertifikasyon vardır. Bağımsız bir kimlik doğrulama kuruluşunun sertifikalandırması arboriste kendi alanındaki yeterlik kanıtı sağlayabilir. Uluslararası Arboriculture Topluluğu, sertifikasyonun artan gelir ve tanıtım fırsatlarına yol açabileceğini ve işe alınma kararlarında bir faktör olabileceğini belirtti.