“kravat boyun bluzu” tanımı

Bir erkeğin kravatını nihai ayarlamasından aldığı güven gibi, kravat boynuzlu bir bluzda, son bir kez aynada düğüm ayarlarken belirli bir incelik derecesi ortaya çıkar. Zahmetsiz ama cilalı olan bu üst stil, hem kadınsı hem de yürütme otoritesini sızdıran güçlü ve zariftir. Kravat boynuzlu bluz, rahat kıyafetlere yetenek katar ve biraz daha punk olan parçalara yumuşaklık katar.

Herhangi bir bluz veya süveterin üstünde boynunuza bir eşarp bağlayabilirsiniz, ancak kravat boynuzlu bir bluzda bu aksesuar bulunur. Kravat genellikle bluzla aynı kumaştır ve gömleğin arkasında boyun. Bu, stil tercihinize bağlı olarak gevşek veya sıkı düğümleyebilen kısa veya uzun bağlara akar. Bluzun boyu yüksek olabilir veya düşük V-boyuna örtülü olabilir ve blouson kollu veya hiç kollu olmamalıdır. Tarzı, saten, ipek, suni ipek, şifon veya pamuklu ve modal bir ipeksi örme gibi akan bir kumaşta en iyi şekilde çalışır.

Kravat boynuzlu bluzu, geleneksel yuvasına, ofis ya da akşam yemeğinin tadına bakmak için zarif, baykuş gibi görünün. Geniş bacak pabuçları ve yığılmış topuklu kolsuz krep bluzunun hassas çizgilerini dengeleyin. Diz boyu kurşun kalem, uzun kollu kravat boyun bluzu ve şık pompalarla gelenekselleşin. Yumuşak bir şerbet gölgesinde kravat boynuzu bluzunu, ceketin altından, aksi halde sade bir tarafsız iş takımında görünsün. Kısa süreli kravat kravat boyu bluz, bel ve slingback veya peep-topuk topuklarına oturan bastırılmış paçavralarla yaz aylarında iş kıyafeti serin tutun.

Kravat boynuzlu bluz tıkanmış görünebilir, ancak tüm kadınlık özelliklerini korurken rahat kıyafetler eşliğinde rahat kıyafetler eşleştirir. Beyaz denim şortları, mücevher sandığı ve plajdan brunch’a bakmak için bir saman torbasıyla, yaz parlak bir kolsuz kravat-boğaz bluzunu deneyin. Şort veya keten kaprisin üzerinden geçirilmemiş bir bluz bırakın ve bağlantıları çaba sarf etmeden serinlemek için yere bırakın. Soğuğu kostümlemek için kolsuz, kravat boynuzlu bir bluzun üzerine şık bir hırka çekin, takım elbisesinden daha yumuşak bir şekilde.

Kravat boynuzlu bir bluzun kadınsı çizgilerini keskin ve beklenmedik bir şeyle eşleştirerek zıtlıklarla bir çalışma yapın. Kıvrılmış kot ipeksi bir kravat boynu stilini tamamlar; daha fazla kontrast için pırıltılı bir kavrama ekler. Üstünüz, siyah bir deri etek veya pantolon ile eşleştirildiğinde, bir rockçı tarafa geçiyor. Ve karanlık sıska kot pantolon ve gökyüzü saçması stilettos’u eklediğinizde bluz, country club’dan daha fazla bir gece kulübüdür.