her mevsim yeşil bitkilerin nakline en uygun zaman

Her zamanki yeşil ağaçları ve çalıları nakletmek en iyi ihtimalle risklidir. Manzara veya doğal alanlardan çıkarılan bitkiler tipik olarak kök yapısının sadece yüzde 25’ini tutar. North Dakota Eyalet Üniversite Uzantısı’na göre, nakilden şok sıklıkla bitkiler için iyileşme çok fazlaydı.

Her daim bir otu nakledmeden önce, nakil başarısının olasılığını göz önünde bulundurun. Bitki büyükse (ve daha büyükse), nakledildikçe şok olur. Kuzey Dakota Eyalet Üniversitesi’ne göre, genç bir kreş fabrikası ile başlamak, genellikle daha başarılı, sağlıklı ve hızlı büyüyen bir bitki sağlıyor.

Her mevsim yeşilliklerini nakletmek için en uygun zaman ilkbaharda çözüldükten sonra ancak yeni büyümenin başlamasından önce. Sonbaharın başından sonbaharın sonuna kadar geçilmesi de kabul edilebilir, çünkü dökmeyen herkesi yeryüzünü dondurmadan önce kök kurma ve su alma süresi vardır. Geç ilkbahar ve erken yaz, hızlı yeni büyüme ortaya çıktığında, nakil için en az başarılı zamanlar vardır.

Nakilden sonra, su, nakil şokundan kurtulmalarına yardımcı olmak için düzenli olarak sarmallar. Ağaç tabanına uygulanan 2 ila 4 inçlik bir malç tabakası, Wisconsin Üniversitesi Genişleme Kurumu’na göre, yabani otların büyümesini ve nem kaybını en aza indirir. Yüksek rüzgarlardan ve iyi toprak neminden korunma, daima yapraklarının iyileşmesine yardımcı olur.