dudaklarını hidratlamak için en iyi yol

Dudaklarınız nem bakımından zengin ve bakımlı olmalıdır. Sulu dudaklar nemli, yumuşak ve sevdikleriniz tarafından beğeniliyor, ama kolay gelmiyor. Tıpkı diğer tüm vücut kısımları gibi, dudaklarınıza da düzenli dikkat ve özen göstermeniz gerekir. Onları korumak ve hidratlamak için zaman ayırın. Onlara kışın ekstra bakım verin ve köşe çatlaklarını ve buruklarını iyileştirmeye dikkat edin. Dudakların dikkatini çekecektir.

Bir sürü su içirin, en az sekiz 8 oz. günde gözlük. Dudaklarınızın hala bir cilt yüzeyi vardır ve tüm cildiniz çok miktarda sudan yararlanmaktadır. Bir deri yüzeyi olarak dudaklarınıza benzemek, diğer cildinizin yüzeylerinden farklı olarak, dudakların küçük kıllarla korunmadığıdır. Tamamen maruz kaldıklarından, su alımını artırarak onları nemli ve nemli tutun.

Dudaklarını yalamayı bırak. Dilinizin her atışıyla, değerli yüzey nemini çıkarırsınız. Bu nem azlığı dudaklarınız için önemlidir ve bunun olmadan koruyucu kapağı olmayan unsurlara maruz bırakırsınız. Sonuç olarak, dudak yalama gerçekten nem kaldırır ve kuru çatlamış dudakları teşvik eder.

Dudaklarını kaldırma. Bunu yaptığınızda, dudaklarınızın yüzeyindeki cildi tahriş edip yaralarsınız. Vücudunuz iyileşme moduna girer ve bu yaralanmayı onarmak için yeni ve küçük açık yaraları yeni hücrelerle kaplamaya başlar. Bu dudaklarınızı daha da kurutur.

Özel olarak yapılmış ve ekstra nem için not edilmedikçe, dudak balsamlarını ve uzun süren ruju dudaklarınıza koymayın. Düzenli dudak parlatıcıları balmumu ile doludur ve dudaklarınıza nem katmayın. Sadece kuru dudakları örterler ve sizi elementlere karşı koruyorsa da nem eklemek için hiçbir şey yapmazlar. Rujlar dudaklarınızı kurutur ve onlardan nem emer.

Dudaklarınızı günlük olarak bir petrol esaslı dudak örtüsüyle tedavi edin. İnce bir kapak uygulayın ve yalamayın. Bu tip dudak örtüsü kurutulmaz ve petrol esaslı dudak örtüleri dudaklarınızın nefes almasını sağlar. Hem koruma hem de nem sağladığı için bu iyileşme sürecinde çok önemlidir.