collard yeşillik pişirmenin farklı yolları

Kolordu yeşilliklerini düzgün şekilde pişirmeyi öğrenin; çok sayıda elyaf, vitamin ve mineral sağlayan antioksidan zengin sebze seveceksiniz. Boğazın lahana ailesinin bir üyesidir ve sert yaprakları porsuk ve ıspanak gibi daha narin yeşilliklerden daha uzun pişme sürelerine sahiptir. Güney Carolina’nın bu eyalet sebzesi, sulu, tuzlu bir jambon hokusu ile uzun bir kavgadan faydalanır, ancak burada durmaz – sebzeyi hazırlamak için çeşitli teknikler kullanın.

Kaburga ağları, geçmişte bir ailenin beslenmesi için kullanılan likker adı verilen sosun geride bırakılır. Tüm beslenmeniz için pişmiş collards’tan meyve sularına ihtiyacınız olmayabilir, ancak “The Lee Bros. Southern Cookbook” un yazarları Matt ve Ted Lee, daha sonra bir çorba tabanı için kullanılmasını önermek öneriyor. Kolaları kavurmak için, birkaç yemek kaşığı bitkisel yağı derin bir stokta ısıtın ve her tarafı kızartan bir jambon hokeyi ekleyin. Tencereye birkaç bardak su koyun ve tuzla cömertçe mevsim yapın. Tencere kaynar suya batırarak birkaç avuç boyunluğa ekleyin. Yeşiller ihale oluncaya kadar bir saat pişirmeye bırakın. Lee brothers’ın önerdiği gibi, sostan uzak durun ve servis yapın, taze mısır ekmeği üstüne dökülür.

Lee bazı kardeşler, bazı gelenekçiler, saatler boyu fırınlamak zorunda kaldıklarını söyleyebilirlerse de, yarım saatte boynuzları sarıp süsleyerek lezzetli bir garnitür içebilirsiniz diyor Lee kardeşler. Hızlı sote edilmiş boynuzlar parlak yeşil renklerini korurlar ve uzun süre pişirildiklerinden daha belirgin bir çıplak dokuya sahiptirler. Hızlı sote seçtiğinizde çanağınızda kalın sapları soyun veya çanağınızda sert ve acı parçaları bulacaksınız. Hızlı sote etmek için, sıcak tencerede ve kahverengi kalın kütük pastırma küçük küpleri dağıtın. Tencereye iki veya üç avuç boyunluğa kadar yeşil yeşillik ekleyin ve bunları pastırma damlamlarında kaplamak için maşa veya oluklu bir kaşık kullanın. İlk parti solarken, birkaç avuç daha ekleyerek onları zaten pişirmeyi karıştırın. Yeşillikleri kaplayacak kadar hafif tavuk suyu ekleyin ve kaynatın. Tuz, şeker ve sirke sirke sıçramasını ekleyin ve sıvının birçoğu azalana kadar (yaklaşık 10 dakika) sıvıyı azaltın. Servis etmeden önce tuz ve biber ile hazırlayın.

Çakal yulaf yiyebilirsiniz, ancak oldukça sert ve lezzet keskin – çiğ brokoli gibi. Bir salata içinde collards hizmet etmek için, parlak yeşil görünümü koruyarak daha yumuşak bir doku oluşturmak için onları buhar. Tencerenin tabanını birkaç santim su ile doldurun ve üstü metal bir buharlı ek parça veya buharlı sepet ile doldurun. Yüksek ısı getirin ve eğer dilerseniz buharlı değirmen üzerine yaprak yaprağı ve kesme sapları ekleyin. Üst ve beş dakika boyunca buharla. Pişirme işlemini durdurmak için, buz soğuk suyundaki yeşili kapatın ve boşaltın. Kurumaya bırakın ve istenilen salata soslarıyla soyun ve soyun. Kırmızı soğan, zeytin ve kıyılmış havuç olası eklemelerdir.

“Dünya Vejetaryeni”, kelebek köpeklerin Hindistan’ın Keşmir eyaletinde çok popüler olduğunu belirtiyor. Orada, aşçılar, yumuşak, zengin bir garnitür oluşturmak için baharatlarla saatlerce yeşillendiriyorlar. Örneğin, onları sarımsak, zencefil, cömert miktarda dilimlenmiş soğan ve doğranmış bir domatesle bir buçuk saat bekletin. Bitmiş çanağa bir tekme eklemek için çavdar ve tuz ile bitirin. Alternatif olarak, sezon taze sıkılmış yeşil fıstıklar, kurutulmuş kırmızı frenler, kimyon, kişniş, zerdeçal, zerdeçal, köri tozu ve Jaffrey’nin sarımsak ve trüfleri andıran deyimiyle asafetida olarak adlandırılan eşsiz Hint baharatını yeşillendirin.