bir cathay pilotunun maaşı

Hong Kong merkezli bir havayolu şirketi olan Cathay Pacific Airways, kargo pilotları ve yolcu pilotlarını birinci ve ikinci subay pozisyonlarında çalıştırmaktadır. Şirket, önceki uçuş deneyimine sahip olmayanlar için, Cadet Pilot Programı adlı bir pilot eğitim kursu düzenliyor.

Cathay Pacific pilotları ve diğer pilotlar için maaş, eğitim, deneyim ve pilotun faaliyet gösterdiği uçaklar gibi birçok faktöre bağlı. Airline Pilot Central web sitesinde, ABD merkezli Cathay Pacific pilotlarının tecrübelerine bağlı olarak ayda 6,500 ila 18,000 dolar kazandıklarını bildirdi.

Cathay Pacific’in Hong Kong merkezli ikinci subaylar için sağladığı avantajlar arasında, 21 günlük izin, emeklilik planı, hayat sigortası ve tıbbi ve diş sigortası da dahil olmak üzere esnek fayda paketi bulunmaktadır. İlk subay yardım paketinde, ikinci subayların aldığı yardım paketine ek olarak, 42 ​​günlük yıllık izin ve lisans kaybı sigortası bulunmaktadır.

Merkezi Hong Kong Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Cathay Pacific Airways, Air Hong Kong ve Dragonair bulunan Cathay Pacific Group’un bir parçası. Şirket web sitesine göre, Amerikan Roy C. Farrell ve Avustralya Sydney H. de Kantzow havayolunu 1946 yılında kurdu. Cathay Pacific Airways, kurumsal web sitesine göre, dünya çapında 18.000’den fazla kişiye istihdam sağladı.